Ексклузивно: Правителството отпуска 37 млн. лева за спортната инфраструктура в Пловдив

25450
59

Държавата ще отпусне огромна сума за спортната инфраструктура на Пловдив, научи ексклузивно Plovdiv24.bg от свои източници в София. 

Сумата е между 30 и 37 милиона лева, като по-вероятно е да доближи максимума. Очаква се решението да бъде взето утре на заседание на Министерски съвет.

Няма да бъде посочено конкретно за кои съоръжения и как ще бъдат използвани средствата. Това ще реши на по-късен етап Община Пловдив.

Средствата ще могат да се използват за довършването на стадион "Христо Ботев", реконструкцията на стадион "Локомотив", но също така за стадион "Марица" и басейн "Младост".


Още по темата: Концесията на стадион "Пловдив"
Всички новини по темата: (212)

Виж коментарите (59)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!