Спартак закръгли два месеца без победа, 1:2 у дома срещу Дунав
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:04 / 09.05.2009Коментари (0)3363
Спартак загуби с 1:2 от Дунав след два гола на нападателя на русенци Росен Каптиев. Почетното попадение за пловдивчани вкара резервата Иван Площаков.

Росен Каптиев откри с техничен удар 2 минути след почивката. Бързакът бе изведен от Станимир Георгиев. Секунди по-късно русенци повториха упражнението. Георгиев пак мушна хитър пас към Каптиев, той би, но топката прелетя край левия дирек.

В 70-ата минута Мурад Ибраим сгреши фатално. Защитникът на Спартак поднесе на тепсия топката на Каптиев и той разстреля от 8-9 метра Стоян Здравков за 0:2.

Реферът Димо Радев спести поне един червен картон за гостите след техни груби влизания.

През първото полувреме липсваха опасни положения пред двате врати. Ще се запомни само шут на Красен Трифонов. Топката обаче прелетя далеч край вратата.

Спартак записа последната си победа точно преди 2 месеца. Точно на 9 март синьо-белите с гол на Площаков удариха с 1:0 Любимец в преиграване. Мачът се повтори заради куриозни гафове на рефера Венци Кознички.

Спартак - Дунав 1:2
Голмайстори: 0:2 - Росен Каптиев 47, 70, 1:2 - Площаков 87.
Спартак: Здравков, Витанов (46-Коруджиев), Мурад, Т. Симеонов - к, Слаев, Стаев, Й. Христов, Коларов (58-Мекиков), Кр. Трифонов, Курдов, (71-Площаков) Г. Стоянов.
Дунав: Антонов, Б. Илиев, Р. Каптиев (90-Хараланов), Ст. Георгиев (80-Кулинов), Цирков, Л. Иванов, Панов (56-Юлиян Ангелов), Вл. Каптиев, Н. Хубенов, Памуков - к.
Жълти картони: Тодор Симеонов (С), Павел Панов (Д).
Червени картони: няма.