Девойките на Пълдин в Топ 4 на държавното по футбол

13:11 / 01.07.2019
2547
Девойките на ЖФК Пълдин (Пловдив) завършиха на престижното 4-о място държавното първенство по женски футбол до 17 години, научи Plovdiv24.bg. Финалните мачове се играха на стадион "Севтополис" в Казанлък с участието на 8-те най-добри състава в страната за тази възраст.

Момичетата на треньора Ангел Славов завършиха на второ място своята предварителна група с 2 победи и 1 загуба. Пълдин надигра тима на Севлиево лейдис с 2:0, а след това разгроми Дунав с 5:0. В решителния двубой за първото място пловдивчанки отстъпиха на НСА с 0:1.

Така според регламента не се състояха полуфинали, а директно победителите в групите трябваше да излъчат шампиона. Със златните медали се окичи Локомотив (Стара Загора), победил във финала НСА. В малкия финал за 3-ото място Пълдин отстъпи на ЛП Суперспорт с 0:2.