Пороен дъжд прекъсна баража, но не спря устрема на Спартак! Цеков избухна с хеттрик
Автор: Стойчо Генов 20:20 / 09.06.2019Коментари (0)5987
©
Спартак (Пловдив) разби с 4:0 тима на Марица (Градина) в решаващия бараж за влизане в А Областна група. Срещата се игра на стадион "Пловдив".

Игралият с родния си клуб Локомотив Пловдив в "А" група Любомир Цеков откри резултата в 23-ата минута, а в 28-ата покачи на 2:0 и така още на преди почивката "гладиаторите" си осигуриха комфортна преднина.

На полувремето заваля пороен дъжд, което наложи втората част да започне с 20- минутно закъснение. Дренажът на терена на стадион "Пловдив" пък пое проливния дъжд, което позволи срещата да се доиграе.

И след почивката Спартак продължи да доминира и стигна до още два безответни гола. В 53-ата минута след самостоятелна акция Любомир Цеков направи своя хеттрик и покачи на 3:0. Четвърт час преди края Андон Андонов оформи крайното 4:0.

Така Спартак изкачи първото стъпало по пътя към професионалния футбол и от новия сезон ще играе в четвърто ниво - А Областна група.