Най-великият футболист за всички времена - Пеле, за пореден път закъса със здравето. 78-годишната легенда бе приет в болница в Париж с уринарна инфекция. Бразилецът ще остане в лечебното заведение за два дни.

"Той не се чувстваше добре и лекарите откриха уринарна инфекция. Всичко е под контрол", коментира говорителят на Краля на футбола - Пепито Форнос, цитиран от БТА. Той добави, че Пеле е имал и температура, заради което му е предписано антибиотично лечение.

Френските медии уточниха, че Кралят на футбола е бил в Париж заради рекламна кампания на известна марка часовници, включваща клипове и снимки съз звездата на Пари СЖ Килиан Мбапе.

Трикратният световен шампион често страда в последните години от проблеми с бъбреците и простатата.