Уникално! Марица спечели гейм на 0 в Гърция!

11:39 / 29.12.2018
3026
Двата отбора на Марица (Пловдив) продължиха успешния си поход на волейболния турнира в Алмирос, Гърция и се класираха за полуфиналите.

Марица 1, съставен от девойките младша възраст U17 (момичетата родени през или след 2002), впечатли в първия си мач вчера. Жълто-сините взеха гейм на нула! Нещо което се случва изключително рядко във волейбола. Те победиха Дионисос 2 (Атина) с 2:0 (25:0, 25:14) в третия си мач от Група А и така спечелиха групата без загубен гейм. Момичетата на Атанаска Никифорова надиграха Иакс (Навплион) с 2:0 (25:8, 25:8) в четвъртфинала.

Вторият отбор на Марица, който е съставен от отбора до 15 години (момичетата родени през или след 2004), също продължава без загубен гейм в турнира. В последния си мач от Група В маричанки победиха Дионисос 1 (Атина) с 2:0 (22:25, 12:25). На четвъртфиналите Марица се справи с Дионисос 2 (Атина) с 2:0 (25:20, 25:18).

Днес маричанки ще играят за класиране за място на финала. В първия полуфинал Марица 2 ще срещне Аргос (Волос). Във втория полуфинал Марица 1 ще играе срещу домакините от Алмирос (Алмирос). Загубилите отбори ще спорят за бронза, а победителите ще се класират за финала, който е от 20:30 часа.