Дубълът на Ботев падна от Черно Море с 2:3

13:30 / 25.03.2009
3924
Дублиращият състав на Ботев Пловдив загуби с 2:3 от Черно Море в мач от 18-ия кръг. Двубоят бе равностоен, като футболистите на Петър Пенчев играха добре, но изпуснаха доста чисти голови положения. Първото полувреме завърши 1:1, като голът за Ботев вкара Илиян Йорданов, след като се възползва от грешка на вратаря на Черно Море, който изби не особено добре топката след фаул. През второто полувреме директно от пряк свободен удар пък вкара Васил Кочев, но това не помогна на тима. Резултатът бе равен 2:2 до 80-ата минута, когато отново след грешка в защитата на "канарчетата" Черно Море вкараха победния гол.