Лимона с гол и асистенция за Марица, ето всички резултати за Купата на България

12:24 / 16.08.2018
4320
Марица победи Сокол (Марково) с 3:1 като гост в мач от първия кръг на областния етап от турнира за Купата на България. В 29-ата минута кършиякалии откриха резултата след страхотен гол на Тодор Тимонов - Лимона, който от около 40 метра прехвърли цялата защита и вратаря за 0:1. В края на полувремето младият Милен Танчев проби самостоятелно и от дъгата на наказателното поле за втори път наказа домакините със силен шут.

Шампионът с Локо (Пд) от 2004 година Добрин Орловски намали от пряк свободен удар в 61-ата минута. Малко след това обаче той изпусна дузпа, която можеше да доведе до изравняване на резултата.

Двубоят бе решен в 84-ата минута, когато Тодор Тимонов изведе Атанас Савов и той с левия крак вкара за 1:3.

Марица пропуска втория кръг по волята на жребия, а в третия ще гостува на победителя от мача между Раковски и Атлетик (Куклен).

Ето програмата в турнира за Купата на България:

Първи кръг:

1. Раковски - Борислав (Първомай) ...............3:0 сл.

Победител от А. - Марица

Играе се в един мач, при равенство в редовното време се изпълняват направо дузпи.

МАРИЦА: Горан Гръблев, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов (Костадин Дяков), Атанас Савов, Стоян Пидев, Красимир Иванов, Милен Танчев (Христо Янчев), Мартин Анастасов, Тодор Тимонов - капитан, Джунейт Узунов (Даниел Спасов), Георги Георгиев.

Резерви: Илия Николов, Лъчезар Ангелов, Запрян Запрянов, Айкут Янъков.

Треньор: Борислав Караматев.