Ботев зарадва феновете си с първа победа в Коматево

Коментари (7)
20:20 / 03.08.2018
8145
Ботев (Пд) победи Етър с 2:0 в мач от 3-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Стивън Петков (47) бе точен за "канарите", вкарвайки второто си попадение от началото на сезона. Другият гол вкара Тодор Неделев (81-дузпа).

Това бе втора поредна победа за жълто-черните и първа пред собствена публика. През първото полувреме играта бе сравнително равностойна и чистите голови ситуации просто липсваха.

Пловдивчани откриха резултата в самото начало на втората част. Тодор Неделев пусна пас към Лъчезар Балтанов по десния фланг, а капитанът центрира по земя към малкото наказателно поле. Там Стивън Петков засече с крак от непосредствена близост за 1:0.

В 59-ата минута жълто-черните получиха фаул пред пеналта, след като бившето "канарче" Крум Стоянов игра с ръка. Тодор Неделев шутира, но в аут.

Четвърт час преди края Иван Скерлев наруши равновесието на Диого Кампос, който изскачаше сам срещу вратаря на Етър. Съдията отсъди фаул, а след това изгони Скерлев. Тодор Неделев изпълни отлично прекия свободен удар, но топката нацели напречната греда.

В 80-ата минута бившият футболист на Ботев Димо Атанасов спъна Васил Шопов в наказателното поле и съдията Петър Костадинов отсъди дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев, който бе точен за 2:0.

Секунди преди края Тодор Неделев за втори път нацели гредата в този мач.

Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Костадин Ничев, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Тодор Неделев, Стивън Петков (67- Диого Кампос), Густаво Афонсо (84- Кристиан Добрев).