Спортните новини: Днес (13) | Вчера (28)
Минимална победа за Ботев в контролата с Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:00 / 25.02.2009Коментари (0)6078
Ботев Пловдив победи с минималното 1:0 Марица в контролна среща, играна днес в село Боянци край Асеновград. Въпреки лошите условия, които предостави теренът в селото под Родопите, двата тима изиграха доста интересен мач, като "жълто-сините" дори можеше да се доберат до победата, но съдията Ангел Бекяров им отмени два гола.

"Канарчетата" започнаха малко по-активно, но до 30-ата минута и двата отбора нямаха чисти положения, а само далечни удари. Най-добрия такъв бе около 20-ата минута, когато Здравко Станков шутира от около 30 метра, но Скорчев улови силният изстрел.

В 33-ата минута маричани вкараха гол, който обаче Ангел Бекяров отмени. Петър Иванов изведе добре Рангел Абушев, който надбяга централните защитници на Ботев и промуши топката покрай Павел Станев. Голът обаче бе отменен поради засада, като останаха доста съмнения за това, тъй като на мача нямаше странични съдии. Малко по-късно Маламов стреля опасно, но този път Павел Станев спаси.

В 39-ата падна първият и единствен гол. Ерик Кабу засече остро центриране след пробив отдясно на Георги Семерджиев. Той изскочи между защитата на Марица и от 2-3 метра необезпокояван заби гола.

През второто полувреме в игра влезнаха доста различни футболисти, някои от които по принцип титуляри в двата отбора. В 51-ата минута Емил Стоев успя да промуши топката под плонжа на вратаря на Ботев Славчо Тошев, но отново голът бе отменен поради съмнителна засада. "Жълто-сините" изпуснаха и добро положение в 68-ата минута, когато Пламен Крачунов стреля отблизо с глава над горната греда на Тошев. Преди това Тимонов бе пробвал опасен удар отдалеч, но топката премина покрай вратата. Малко преди края отново Тимонов бе в центъра на събитията, след като успя много добре да изведе нападателя на "канарчетата" Георги Семерджиев сам срещу Димитър Грабчев, но той би право във вратаря. В последните минути Емил Стоев можеше да изравни резултата, но ударът му облиза гредата зад Тошев.

Следващата контрола на Ботев е в събота със Спартак Пловдив. Също в събота Марица излиза срещу Гигант Съединение на собствения си стадион от 15 часа.

Ботев: Павел Станев, Илиян Гаров, Апостол Попов, Здравко Станков, Добри Орловски, Омониго Темиле, Красимир Кръстев, Даниел Божков, Николай Манчев, Ерик Кабу, Георги Семерджиев(Славчо Тошев, Димитър Петков, Чудомир Григоров, Георги Аврамов, Тодор Тимонов, Васил Кочев, Цветан Тонев).
Марица: Теодор Скорчев, Камен Апостолов, Иван Димов, Димитър Байрев, Васил Стефанов, Владимир Байрев, Стефан Маламов, Йордан Николов, Стефан Учиков, Рангел Абушев, Петър Иванов(Димитър Грабчев, Пламен Крачунов, Цветан Йотов, Веселин Филипов, Борислав Никифоров, Емил Стоев, Тодор Тодоров, Илиян Енчев).