Страхотен обрат и финал за най-добрия наш тенисист след Гришо

16:12 / 20.01.2018
4010
Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов - Мико се класира на финал на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под №5 пловдивчанин победи с 6:1, 4:6, 7:5 Марк Зибер от Германия за 2 часа и 19 минути.

Тенисистът на Локомотив Пловдив губеше с 2:5 в третата решителна част, но успя да спечели следващите пет гейма, а с това и мача.

В първата част Мико беше убедителен и спечели с 6:1 за 34 минути. Във втората Зибер стигна до ранен пробив и поведе с 5:2. Кузманов върна брейка за 4:5, но допусна нов пробив и загуби сета с 4:6.

Третата решителна част започна с пробив на Кузманов за 2:1. Зибер обаче успя да спечели следващите гейма 4 гейма за 5:2. Мико не се отказа и показаха страхотен характер за да спечели следващите пет гейма за 7:5.

Преди този мач Димитър Кузманов записа три победи без загубен сет.

За класирането си на финал Мико си осигури 10 точки за световната ранглиста. В битка за титлата втората ракета на България ще играе срещу Зизу Бергс от Белгия.