Жестока битка, продължила над 3 часа! Гришо оцеля!

Коментари (1)
14:41 / 17.01.2018
5758
Григор Димитров срещна изненадващо жестока съпротива от квалификанта Макензи Макдоналд (САЩ) в мач от втория кръг на турнира от Големия шлем - Аустрелиън Оупън. Първата ни ракета постигна много трудна победа с 3:2 сета - 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6, като епичният двубой продължи 3 часа и половина.

22-годишният американец е №186 в световната ранглиста. Той проби само веднъж Димитров в първия сет, но това това бе достатъчно да спечели с 6:4 на централния корт "Род Лейвър Арина" в Мелбърн.

Последва обрат от страна на Гришо в следващите две части, за да се стигне до пълното фиаско в 4-ия сет, загубен на нула от Спортист №1 на България за 2017 година.

В решителния 5-и сет резултатът се движеше гейм за гейм до 7:6 за Григор Димитров, когато българинът проби и затвори мача.