Жалко! Гришо се размина с нова титла от Бризбейн!

Коментари (1)
09:53 / 06.01.2018
5126
Григор Димитров изигра пореден драматичен мач от тенис турнира в австралийския град Бризбейн, който обаче сложи край на неговото участие в надпреварата на сингъл. Първата ни ракета не успя да защити титлата си от миналата година и загуби от местния любимец и №3 в основната схема Ник Кирьос с 1:2 сета - 6:3, 1:6, 4:6.

Двубоят продължи час и 40 минути, а с него Димитров прекъсна серията си от 7 поредни успеха в Бризбейн.

В спора за титлата Кирьос ще играе утре срещу американеца Райън Харисън, който победи 18-годишната сензация Алекс де Минор с 4:6, 7:6(5), 6:4.

Харисън е №47 в световната ранглиста, а в Бризбейн е партньор на Гришо в напреварата на двойки, като двамата излизат малко по-късно днес на полуфинал.

До днешния си полуфинал на сингъл хасковлията бе спечелил и двата си мача срещу Ник Кирьос - първо през 2015 година в Индиън Уелс (САЩ), а след това миналия сезон във финала на Мастърс 1000 в Синсинати (САЩ).

Мачът днес бе решен в третия сет, когато Кирьос проби за 4:3. Григор Димитров завърши мача с пет аса и шест двойни грешки. Съперникът му наниза 19 аса при две двойни грешки.