Гришо на полуфинал след нов блестящ мач в Бризбейн!

13:13 / 03.01.2018
4280
Григор Димитров се класира на полуфинал в турнира на двойки в Бризбейн (Австралия). Най-добрият български тенисист и Райън Харисън (САЩ) изиграха нов блестящ мач и победиха представителите на домакините Ник Кирьос и Мат Рийд със 7:6(2), 7:6(3) след час и 27 минути игра.

Вчера Гришо и американецът елиминираха други австралийци - Лейтън Хюит и Джордан Томпсън.

В спор за място на финала Димитров и Харисън ще се изправят срещу поставените под №1 в схемата Хенри Континен (Финландия) и Джон Пийърс (Австралия), които победиха с 6:4, 6:3 Милман/Ебдън.

Припомняме, че Григор Димитров ще започне участието си на сингъл в Бризбейн в четвъртък. Неговият първи съперник също е австралиец - Джон Милман. Той се класира за втория кръг след победа над квалификанта Питър Полански със 7:6(4), 6:0.

Милман е на 28 години и в момента заема №128 в световната ранглиста. С Григор са се срещали само веднъж, но не в мач от основната схема.

През 2010 г. австралиецът побеждава първата ни ракета с 6-3 6-4 в първия квалификационен кръг в Нотингам на трева.