Нелепо! Гришо изпусна "спечелен" мач срещу американски гигант с убийствен сервис

Коментари (8)
18:48 / 02.11.2017
6791
Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си в турнира от серията "Мастърс 1000" в Париж. Хасковлията, който бе поставен под №6 в основната схема, загуби от американския гигант с убийствен сервис Джон Иснър с 6:7(10), 7:5, 6:7(3) в 1/8-финален двубой, продължил два часа и 40 минути.

Мачът бе изключително равностоен, като двамата тенисисти непрекъснато печелеха сервиранията си. Първият пробив бе направен от Димитров едва в края на втория сет след двойна грешка на съперника му.

В решителната трета част Григор Димитров поведе с 5:2 и интригата сякаш бе приключила, но Иснър успя да се върне в мача за 5:5. Така спорът отново трябваше да бъде разрешен след тайбрек, който бе спечелен от Иснър със 7:3.

Това бе двубой №3 между Гришо и Иснър до този момент, като резултатът вече е 2-1 победи за американеца.