Фантастичен успех! Пловдивчанинът Кузманов победи тенисист от Топ 100

10:13 / 26.10.2017
1670
Пловдивчанинът Димитър Кузманов постигна нова фантастична победа и се класира на четвъртфиналите на чалънджъра на червени кортове в Лима (Перу) с награден фонд 50 000 долара.

Мико елиминира със 7:6(8), 6:3 поставения под №4 Роберто Карбалес Баена (Испания), който е №99 в света.

Срещата започна лошо за Кузманов, който губеше с 1:4 и два пробива в първата част. Националът на България за Купа "Дейвис" успя да върне двата брейка и вкара сета в тайбрек. В него Мико отрази сетбол на Карбалес Баена при 5:6 и спечели следващите три точки за 8:6.

Във втората част Кузманов успя да постигне три брейка и да спечели сета, а с това и мача за 2 часа и 5 минути. Това беше първи успех за нашето момче над тенисист от Топ 100 на световната ранглиста.

Мачът беше повторение на финала на Европейското първенство при 18-годишните през 2011 година, където Кузманов загуби.

Това е пета поредна победа за Димитър Кузманов в Лима. Той започна от квалификациите, където отстрани Хуан Игнасио Лонгредо от Аржентина и боливииците Федерико Зебалос и Хуго Делиен. В първия кръг на основната схема Кузманов елиминира след тричасова битка Марсело Алеваро от Салвадор.

На четвъртфиналите Мико ще играе срещу поставеният под №5 Марко Чекинато (Италия), който е №108 в световната ранглиста.