Не става и не става! Гришо отново бе спрян от Надал

12:33 / 13.10.2017
3569
Григор Димитров не успя да се класира за полуфиналите на тенис турнира в Шанхай, който е от сериите Мастърс 1000.

Шестият поставен Димитров се бори здраво срещу световния №1 Рафаел Надал, но отстъпи с 4:6, 7:6(4), 3:6. Мачът продължи 2 часа и 35 минути.

Това бе битка №11 между двамата тенисисти, като резултатът вече е 10:1 успеха за Надал. Единствената победа на Григор над испанеца е от миналата година в Пекин, припомня Plovdiv24.bg.

В началото на мача и двамата тенисисти нямаха големи проблеми да взимат подаванията си. Така се стигна до гейм №9, в който Надал за първи път от началото на срещата стигна до точки за пробив. Той поведе с 40:0, но в последствие Григор изравни.

След разиграване от 24 удара Рафа се добра до четвъртия си брейк-бол и този път успя - пробив и преднина 5:4. Сервирайки за сета Надал обърна от 15:30 и след 42 минути игра поведе в резултата - 6:4.

Надал първи стигна до точка за пробив във втория сет в гейм №5. Българинът обаче отговори с 3 великолепни точки и се измъкна от ситуацията. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който започна лошо за Григор и той изоставаше с 2:4 точки. Димитров обаче спечели 5 последователни точки, като по този начин вкара срещата в трети сет.

Първи до точка за пробив във финалния трети сет стигна Григор Димитров. Това се случи в петия гейм, но в ключовия момент Надал намери най-добрите си удари и взе подаването си за 3:2. За жалост в ответния гейм Димитров се пропука и допусна пробив за 2:4, който не успя да върне до края на срещата.