Завършихме безславно, за първи път не успяхме да бием Люксембург

Коментари (10)
23:38 / 10.10.2017
6794
Националният отбор на България приключи безславно участието си в световните квалификация от Група А. Нашите показаха слаба продукция и завършиха 1:1 при гостуването си на Люксембург.

За първи път във футболната ни история не успяхме да спечелим мач срещу отбора от Великото херцогство, като до този момент от 13 двубоя имахме 13 победи.

България допусна гол още в 3-ата минута - също като в предишния мач срещу Франция. След безобидно центриране в наказателното поле Николай Бодуров изчисти неспокосано и Оливие Тил с шут от дъгата и с помощта на рикошет прати топката в долния десен ъгъл на Пламен Илиев за 1:0.

В 68-ата минута България се върна в мача с изравнително попадение. Спас Делев центрира от десния фланг към далечна греда, топката тупна пред Ивайло Чочев, след което той я насочи с глава в мрежата зад вратаря Жубер за 1:1.