Бившият нападател на Ботев (Пд) Александър Колев бе наречен Александър Велики от официалната страница в Туитър на неговия тим Сандеция (Нови Сонч).
Това стана, след като таранът заби два гола при успеха с 2:1 над Погон (Шчечин) в мач от 7-ия кръг на полската Екстракласа. Това бе първа домакинска победа на Сандеция от началото на сезона.

Алекс Колев избухна през второто полувреме, когато обърна резултата от 0:1 до 2:1 с две попадения в 56-ата и 78-ата минута. След втория си гол бившето "канарче" получи жълт картон, изразявайки бурната си радост.

Александър Колев бе заменен в 80-ата минута, а цял мач за Сандеция изигра бившият защитник на Локо (Пд) Пламен Крачунов.

С победата "черно-белите" се озоваха на 7-о място във временното класиране с актив от 11 точки.