Страхотен Гришо прегази Дел Потро и е на четвъртфинал!

20:12 / 17.08.2017
3470
Страхотен Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на "Мастърс 1000" турнира в Синсинати, щата Охайо, САШ.

Това стана факт, след като първата ни ракета прегази аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 2:0 сета - 6:3, 7:5.

Гришо, който е №7 в основната схема, затвори мача след час и 38 минути на корта.

Хасковлията поведе с 3:0 в първата част и успя да задържи преднината си до края - 6:3.

Вторият сет вървеше гейм за гейм до 5:5, когато Григор Димитров проби съперника си и след това сервира за спечелването на мача - 7:5.

За място на полуфиналите Гришо ще спори с далеч по-непретенциозен съперник. Това ще е победителят от двубоя между япинеца Юичи Сугита и руснака Карен Качанов. И двамата не са поставени в схемата.