Осем пловдивчани със сребърни медали от Балканиадата по волейбол

2831

Българският национален отбор по волейбол за юноши под 19 години завърши на второ място в Балканското първенство, което приключи в сръбския град Лесковац.

Възпитаниците на треньора Драган Иванов отстъпиха във финалния двубой срещу домакина Сърбия с 1:3 (24:26, 25:21, 18:25, 13:25) гейма.

Така нашите си тръгват от Балканиадата със сребърни медали. В малкия финал Турция победи Гърция с 3:2 гейма и заслужи бронзовите отличия.

Припомняме, че в състава на България играха петима състезатели на Виктория Волей (Пловдив) - Любослав Телкийски, Димо Димов, Самуил Вълчинов, Алберт Албаадж и Мирослав Димитров.

Освен това селекционер е треньорът на Виктория Волей (Пловдив) Драган Иванов, а негови помощници бяха още двама "викторианци" - Димитър Узунов и скаутмена Кирил Донев.


Още по темата: Виктория Волей - сезон 2016/2017
Всички новини по темата: (109)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!