Трудна победа за Гришо, очаква го удобен съперник

09:14 / 10.08.2017
1947
Григор Димитров се класира за третия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монреал.

Седмият поставен победи Миша Зверев от Германия след 6:3, 3:6, 6:3 за точно 100 минути игра.

В първата част Димитров на два пъти пробиваше съперника, но допускаше връщане на брейковете, след като правеше по две двойни грешки. Гришо проби за 5:3 и след това затвори сета за 39 минути игра.

В началото на втората част Зверев проби за 3:1 и затвърди. В последния гейм на частта Гришо имаше точка за пробив, но не успя и Миша изравни сетовете.

В решителната трета част Димитров проби за 4:2, след четири поредни двойни грешки на Зверев. В деветия гейм Гришо сервира за мача и реализира първия си мачбол.

Следващият съперник на Димитров е холандецът Робин Хаасе, който е 52-и в ранглистата. До момента Гришо е спечелил и двата мача помежду им с по 2-0 сета.