Пловдивското дете-чудо счупи още един рекорд

Коментари (3)
17:02 / 21.07.2017
7053
Пловдивчанката Лиляна Георгиева бе най-бърза в сериите на 1500 метра на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Гросето, като постави нов български рекорд.

Ден след като навърши 17 години (20 юли), Лили бе безкомпромисна във втора серия и спечели с 4:18.36 мин нов национален рекорд за девойки до 18 години. Старият рекорд бе на Милка Михайлова - 4:22.00 от 9 юли 1988-а година.

Детето-чудо на родната лека атлетика надбяга Джема Рики (Великобритания) 4:19.57, Сайджа Сепа (Финландия) - 4:19.66, Джоана Стауб (Германия) - 4:19.68 и Амелиа Куирк (Великобритания) - 4:19.75.

В първа серия победителката Фала Сабатини (Италия) регистрира 4:20.17. Георгиева показа изключителен финален спринт и пробяга последните 300 м за 47 секунди.

Лиляна Георгиева изпълни изискването на БФЛА за признаване на новите национални рекорди и даде допинг контрол веднага след състезанието. Само преди седмица на 15 юли нашето момиче зае шесто място на световното първенство за юноши и девойки до 18 години в Найроби, Кения.