Пловдивчанин играе финал за титлата в САЩ по волейбол

15:32 / 06.05.2017
3061
Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Кирил Меретев ще играе тази нощ финал за шампионската титла в Колежанското първенство на САЩ по волейбол (NCAA Championship).

23-годишният пловдивчанин стигна до последния мач, след като неговият тим Бригам Йънг Юнивърсити Кугърс победи в полуфинала Университета Лонг Бийч с 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) гейма. Меретев не започна като титуляр, но след това треньорът на Кугърс Шон Олмстед го пускаше на няколко пъти в игра.

Съперник на "Кугърс" е тимът на Университета Охайо. Финалът е тази нощ в "Сейнт Джон Арена" в Охайо от 19,00 часа местно време (02,00 часа наше време) и ще се излъчва пряко по американския спортен ТВ гигант ESPN2.

Припомняме, че миналата година Кирил Меретев отново стигна до последния мач за шампионската титла в САЩ. Тогава неговият Бригам Йънг Юнивърсити Кугърс загуби срещу настоящия си съперник Охайо с 0:3 гейма.