Академик отново гази! Вече се изравни с втория в класирането!

11:12 / 22.01.2017
3022
Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи като домакин Ямбол с 87-78 в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Двубоят се игра пред около 400 зрители в зала "Строител".

Това бе 9-и успех на пловдивчани от началото на сезона при само 4 загуби. По този начин възпитаниците на треньора Асен Николов се изравниха в класирането с Берое, който заема второто място с малко-по-добри показатели.

Домакините започнаха срещата с бърза серия 8-0 още в началото на мача. В края на първата четвърт пловдивчани имаха минимална преднина за 21-17.

Втората част бе равностойна за двата отбора, а играта вървеше кош за кош до последните секунди преди почивката. Така на полувремето таблото показваше 40-39 в полза на Академик Бултекс 99.

След завръщането си на игрището пловдивчани продължиха да поддържат минимална разлика като след 30 минути игра в зала "Строител" резултатът бе 61-59 в полза на домакините.
След няколко успешни атаки в заключителните минути на мача Академик Бултекс 99 се откъсна с 11 точки преднина, а Ямбол не успя да противодейства и така изходът от срещата бе ясен.

Гостите записаха 4 точки повече от пловдивчани при борбата в нападение за 16-12. Резервните състезатели на Асен Николов се отчетоха с общо 26 точки, а тези на Петър Петров само 14.

За успеха на домакините най-резултатен бе Оскар Белфийлд, който записа дабъл-дабъл от 21 точки и 12 асистенции. Джордан Семпъл също се представи на ниво с 15 точки, 17 борби и 6 асистенции. Васил Александров отбеляза 15 точки, а с 14 и 7 борби приключи Димитър Димитров.

За Ямбол най-полезен бе отново Венцислав Петков, който наниза 29 точки и добави 6 асистенции. Цветослав Острев пък добави 14 точки и 5 борби.

Следващата седмица на 28.01.2017 г. (събота) Академик Бултекс 99 гостува на Спартак Плевен, а Ямбол приема в зала "Диана" Балкан.