Бой до дупка! Този път го отнесе Левски!

21:25 / 13.01.2017
3867
Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа ударна победа над Левски с 33 точки разлика в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Пловдивчани наказаха съперника си с 91-58 като гости и се утвърдиха на трето място във временното класиране с актив от 8 победи и 4 поражения.

Левски си остават последни във временната класация с 2 успеха и 11 загуби.

Тимът на Асен Николов поведе в резултата още през първата четвърт, но "сините" също показаха хакатер и се държаха близо до съперника си. Така частта приключи при 25-18 в полза на Академик.

Вторият период обаче бе катастрофален за Левски. Играчите на Мануел Марков допуснаха 24 точки в коша и успяха да отговорят на пловдивчани само със 7 реализирани точки. Така на почивката Академик Бултекс 99 имаше предимство от цели 24 точки при 49-25.

След завръщането си на терена гостите продължиха да контролират ситуацията и игрището и дори направиха разликата над 30 точки. Левски не успяха да се преборят с агресиновто нападение и добрата защита на тима от Пловдив и изходът от срещата бе ясен.

Академик Бултекс 99 успя да реализира 29 точки от грешки на противника срещу едва 13 за Левски. Гостите имаха знчително предимство и в подкошието с общо 62 точки, докато "сините" записаха 34. С 10 точки повече имах пловдивчани от бързата атака за 22-12. Резервните състезатели на Асен Николов допринесоха с общо 38 точки, а тези на Мануел Марков само с 19.

За победителите над всички отново бе Джоржан Семпъл, който записа дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. След него Шакир Смит се отчете със 16 точки и 6 асистенции, а Станислав Ваклинов завърши с 14 и 6 борби.

За Левски най-полезен бе Евгени Хаджирусев със 17 точки. Павел Иванов пък добави 11.

В следващия XV кръг на НБЛ Академик Бултекс 99 ще бъде домакин на Ямбол, а Левски ще гостува на Балкан в "Арена Ботевград".