Емоционален момент за Фугата! Отново на Лаута 12 години по-късно!

10:34 / 14.12.2016
2965
Днешният мач между Локомотив и Славия ще е по-специален за наставника на гостите Владимир Иванов-Фугата. Той бе част от славния тим на черно-белите, спечелил шампионската титла през 2004 година. Така 12 години и половина по-късно Фугата ще се завърне на Лаута.

Той ще се изправи в треньорски сблъсък срещу наставника на Локо от тогава Едуард Ераносян. От шампионския тим на "смърфовете" на терена днес ще са Мартин Камбуров, Кирил Котев и Ванчо Траянов. Помощник на Eдo сега е Александър Тунчев. Той заедно с Котев и Владимир Иванов бяха тройката бранители в схемата на Ераносян от 2003/04 - 3-5-2, пише "Тема спорт".

Двубоят Локо - Славия стартира в 13,00 часа.

Интересното е, че именно в двубой срещу Славия през май, спечелен с 3:1 на Лаута, Локомотив Пловдив узакони шампионската си титла.

Фугата обаче вече има една победа над съперника като треньор. Точно преди година той пое Славия временно за три мача. В първия надигра Монтана с 1:0, а във втория в "Овча купел" на 7 декември бе разбит Локо Пд с 3:0. Тогава Мартин Камбуров бе изгонен.

През тази есен - на 10 септември, белите направиха един от най-значимите обрати през сезона за 5:2 над "смърфовете". До 63-ата минута пловдивчани водеха с 2:0, но допуснаха 5 попадение за 27 минути. В последните 8 мача между двата тима отсъства равенството.