Кой преобрази този Локомотив? Историческа първа победа над ЦСКА!

Коментари (30)
19:23 / 29.10.2016
16224
Преобразен сякаш с магическа пръчка Локомотив Пловдив победи ЦСКА-София с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра пред празните трибуни на стадион "Българска армия". Единственото попадение заби Дани Кики още в 10-ата минута.

Това бе исторически първи успех на пловдивчани над ЦСКА в столицата. С него тимът има вече 16 точки, които го изкачиха на 7-о място във временното класиране.

Двубоят бе последен за легендата Христо Колев - Бащата начело на черно-белите. От понеделник той отново става помощник-треньор, а отборът ще бъде воден от друга голяма легенда Едуард Ераносян.

Футболистите на Локо започнаха отлично мача и първи създадоха чисти голови положения.

Още в 10-ата минута пловдивчани поведоха в резултата. Симеон Райков изведе Дани Кики по десния фланг. Халфът нахлу в наказателното поле, преодоля един бранител на ЦСКА и с мощен шут с левия крак простреля вратаря Александър Конов за 0:1.

Само 2 минути по-късно Локо бе близо до втори гол. Този път атаката започна от национала Мартин Райнов, който подаде към Иван Горанов по левия фланг. Последва центриране пред малкото наказателно поле, където Мартин Камбуров достигна до топката, но засече с крак над напречната греда.

В 17-ата минута дойде първата опасност пред вратата на черно-белите. Давид Симао бе изпуснат непокрит и остана сам срещу Харуби, но вратарят спаси удара му.

В 25-ата минута Харуби отново запази вратата си суха с блестяща реакция, този път спасявайки удар на Руи Педро.

В края на първата част вратарят на Локо отчая и Арсенио Нунеш.

В 50-ата минута Станислав Манолев пробва директен шут от фаул, на Харуби за пореден път демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Малко по-късно Кирил Котев се намеси добре и изчисти топката на метър пред голлинията.

Четвърт час преди края голмайсторът за Локо Дани Кики получи контузия и бе заменен принудително, а на негово място влезе Парвиз Умарбаев.

Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Симеон Райков (90+2- Бирсент Карагарен), Димо Бакалов (69- Веселин Марчев), Дани Кики (77- Парвиз Умарбаев), Мартин Камбуров.