Локо (Пд) завърши с победа подготовката си за новия сезон. Черно-белите се наложиха над втородивизионния Оборище (Панагюрище) с 4:1 пред близо 1000 зрители на стадион "Векта", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
За смърфовете" точни през първото полувреме бяха новите попълнения Симеон Райков (37) и Димитър Везалов (44), а след почивката от дузпи се разписаха Георги Вълчев и Бирсент Карагарен.
Двубоят бе последна възможност за наставника Илиан Илиев да види моментната форма на играчите си преди пловдивското дерби с Ботев, което е следващата събота в Бургас.
Локо откри резултата в 39-ата минута след статично изпълнение. Симеон Райков шутира силно с левия крак от фаул, топката направи странна траектория и изненада бившия вратар на Ботев (Пд) Филип Димитров, който сега пази за Оборище.
В самия край на първото полувреме Димитър Везалов нацели топката с крак след центриране от корнер и удвои резултата - 2:0.
В 55-ата минута гостите намалиха от дузпа.
В 69-ата минута реферът Георги Кабаков посочи бялата точка и в полза на домакините. Нарушението бе отсъдено за събаряне в наказателното поле на Димитър Велковски, а точен при изпълнението бе Георги Вълчев за 3:1.
Десет минути преди края Кабаков отсъди 3-а дузпа в мача, като тя отново бе в полза на Локомотив. Иван Колев бе съборен от защитник на Оборище, а Бирсент Карагарен реализира в стил "Паненка", копвайки топката и насочвайки я в центъра на вратата за 4:1.
До края Георги Вълчев от "смърфовете" удари греда, а след това същото стори и футболист от Панагюрище.
Локо започна мача в състав:
Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Кирил Котев, Иван Горанов, Мартин Райнов, Ванчо Траянов, Веселин Марчев, Симеон Райков, Дани Кики, Мартин Камбуров.
През второто полувреме влязоха: Ясин Ел Харуби, Ивайло Марков, Ясин Амрауи, Стефан Йефтоски, Георги Вълчев, Иван Колев, Димо Бакалов, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев.
Илко Пиргов
Пламен Крумов
Пламен Крумов
Димитър Везалов
Кирил Котев
Мартин Райнов
Ванчо Траянов
Веселин Марчев
Симеон Райков
Дани Кики
Бирсент Карагарен