Спартак загря за дербито с Марица, засили Първомай към зоните

10:03 / 30.04.2016
5057
Спартак (Пд) удари Борислав (Първомай) с 3:2 като гост в мач от 29-ия кръг на Югоизточната "В" група. По този начин "гладиаторите" направиха генерална репетиция за предстоящото пловдивско дерби срещу Марица.

Отборът на Борислав пък усложни още повече положението си в групата, след като остана на 16-о място с актив от 22 точки, колкото има и предпоследният Черноморец (Бс).

Спартаклии пък вече са с 35 точки на 12-а позиция, докато Марица е на 10-о място с 41 точки.

Домакините от Първомай първи стигнаха до гол, след като Ватралев се разписа в 22-ата минута.

Радостта на първомайци бе кратка, тъй като само две минути по-късно Атанасов изравни, а в 35-ата минута вкара втори гол за 1:2.

Интригата в мача бе убита още в добавеното време на първата част, когато опитният Георги Стефанов опъна противниковата мрежа за 1:3.

Четвърт час преди края на мача Длагонски намали, но силите на Борислав поне за реми не стигнаха.