Марица се върна на победния път след класика срещу Левски (Карлово)

22:43 / 29.04.2016
5251
Марица надигра с класическото 3:0 гостите от Левски (Карлово) в мач от 29-ия кръг в Югоизточна "В" група и се върна на победния път.

В 23-ата минута Димитър Юруков навърза няколко защитници на гостите, напредна и пусна хубав пас успоредно на гол линията. Там беше Борислав Никифоров, който засече и откри резултата - 1:0.

Само три минути по-късноДимитър Юруков изведе в отлична позиция Борислав Никифоров, който стреля и удвои резултата - 2:0.

В 86-ата минута Атанасов центрира чудесно от пряк свободен удар, Ангел Семерджиев, който изигра много силен мач, се размина с топката, но зад него Георги Георгиев засече и направи 3:0.

Така Марица прибави нови три точки в актива си и събра 41, но остава на 10-та позиция в класирането, като вече почти застигна "Асеновец" и "Евроколеж", които записаха равенства. Карловци остават 14-ти с 26 точки.

Следващата седмица Марица гостува на също добре представящия се през пролетния полусезон тим на Спартак в ново издание на пловдивското дерби. Двубоят е следващата събота - 7 май, от 18 часа, на стадион "Тодор Диев" в Пловдив.

Левски (Карлово) пък приема Миньор (Раднево) в дербито на застрашените от изпадане отбори.

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Константин Атанасов, Димитър Юруков (Тодор Иванов), Борислав Никифоров (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев (Александър Ал. Александров), Ангел Семерджиев.

ЛЕВСКИ (Карлово): Абди Абдиков, Цветан Павлов, Константин Костов, Петър Вичков, Иван Карабобев (Николай Станчев), Веселин Тахчиев, Мартин Гунев, Петър Кепов, Боян Пенев (Стоян Стоянов), Никола Данчев (Стоян Моринов).