Ботев падна нещастно с 0:2 от ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:06 / 19.10.2008Коментари (0)10342
Ботев падна с 0:2 в домакинството си срещу ЦСКА. "Канарчетата" пропуснаха много положения, дори удариха няколко пъти гредата, но в крайна сметка загубиха. "Червените" през целия мач лежаха по терена, като след всяко съприкосновение с играч на Ботев падаха на земята, превивайки се, и получаваха нарушение. Стадион "Христо Ботев" бе пълен почти до краен предел, а от централните ложи срещата изгледаха финансовият директор Христо Андреев, кметът на Пловдив Славчо Атанасов и председателят на Общинския Съвет Илко Илиев.

Първото полувреме премина под диктовката на ЦСКА, които владееха повече топката и атакуваха по-често, но така и не достигаха до чисти голови положения. Самият мач започна с канонада от бомбички и димки, заради които срещата бе прекратена за около минута-две.

Футболистите на ЦСКА пък играха изключително грубо и успяха да отстранят двама футболисти на Ботев с контузии. Първо напусна Алфредо Мапока, като на негово място влезна Ерик Кабу. Мапока се сблъска с противников футболист и получи хематом на главата. Кабу обаче се включи много добре в мача и дори след края му бе поздравен от фенове на "канарчетата" пред централния вход на стадиона. Георги Аврамов също получи контузия, като на негово място влезе Красимир Кръстев.

"Канарчетата" опитваха атаки по крилата с остри центрирания, но само веднъж достигнаха до чисто голово положение преди почивката - в 39-ата минута.. След остро центриране на Йордан Минев, Беконо не се намеси добре и топката достигна до Николай Манчев, който от движение с левия крак прати топката над гредата.

Само три минути по-късно падна и първия гол в мача. След центриране от ляво на Славчо Тошев, Мороз изпревари вратаря на Ботев и откри резултата с поредния гол с глава във вратата на "жълто-черните". Така завърши и първата част, без нищо опасно пред двете врати до почивката.

През второто полувреме "канарчетата" се активизираха и буквално натикаха ЦСКА в тяхната половина. Влезлият като резерва Ерик Кабу пропусна може би най-добрата възможност за Ботев - само две минути след подновяването на играта с удар с глава тъмнокожият футболист разтресе гредата зад Беконо.

Десетина минути по-късно отново Кабу можеше да вкара. Тогава след бърза и остра атака Манчев центрира успоредно на голлинията, където Ерик Кабу бе оставен непокрит, но центрирането се оказа прекалено дълго и не успя да засече топката. В 62-ата минута Красимир Кръстев също опита опасен удар, но топката премина покрай гредата.

В следващата минута на мястото на Здравко Лазаров в игра влезе бившият футболист на Локо Пловдив - Владислав Златинов. Именно той вкара втория гол за ЦСКА. Тодор Янчев излезе сам срещу Славчо Тошев и пусна топката в дясно, където Златинов бе оставен непокрит и вкара на празна врата, решавайки мача за 2:0.

Преди това "канарчетата" бяха изпуснали още две много добри възможности. Първо Йордан Минев с опасен удар уцели напречната греда над Беконо, а малко по-късно Саидходжа се опита да се възползва от грешка в защитата на ЦСКА, но след слабия му удар, вратаря на "червените" успя да настигне топката преди голлинията. До края футболистите на ЦСКА съвсем се затвориха и дочакаха края на мача, като в крайна сметка успяха да удържат победата.

Съставът на Ботев: Славчо Тошев; Даниел Божков, Величко Величков, Апостол Попов, Николай Харизанов; Йордан Минев, Алфредо Мапока(Ерик Кабу), Калоян Караджинов(Мауро Алегре), Николай Манчев, Георги Аврамов(Красимир Кръстев); Дормушали Саидходжа.