Марица записа осма поредна загуба, пак с 0:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:57 / 18.10.2008Коментари (0)3699
Марица записа поредна загуба в деветия кръг на Източната "Б" група. Това е осма поредна загуба за Марица, след като в един от кръговете "кършиаклии" почиваха. Този път "жълто-сините" загубиха от Берое с редовното 0:1. Старозагорци не показаха нищо кой знае какво, с което да покажат амбициите си за "А" група, но отново си пролича тоталната липса на голови възможности. Единствените по-сериозни ситуации дойдоха след статични положения или индивидуални пробиви.

През целия мач играта бе в средата на терена, без надмощие на нито един от двата отбора. Атаките на Берое обаче бяха по-остри и завършваха с малко по-опасни положения. Защитниците на Марица обаче се справяха добре, а в редките случаи, в които Теодор Скорчев трябваше да се намесва, го правеше стабилно. Единственият гол обаче падна след разбъркване в наказателното поле. Тогава удар на Петър Димитров бе избит от Теодор Скорчев, но никой не пазеше Захари Димитров от гостите, който от малкото наказателно вкара на празна врата.

Добрите възможности за Марица преди почивката се изчерпаха с един пробив на Петър Иванов по крилото, завършил с корнер и един прехвърлящ удар отново на халфа, който обаче излезе в аут.

През втората част играта почти не се промени. Ветеранът Костадин Видолов отправи няколко опасни удара, но Скорчев бе стабилен. Петър Димитров също имаше добра възможност, излизайки сам срещу вратаря на Марица, но отново стражът спаси. "Жълто-сините" имаха няколко добри възможности, като се активизираха в атакуващ план след смяната на пасивния Емил Урумов с Тодор Тодоров, но отново не успяха да стигнат до гол.