Марица прегази Шумен, идва ред на ЦСКА

18:12 / 12.03.2016
2111
Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите в Национална волейболна лига Демакс+. Очакваното и закономерното се случи - шампионките записаха втора чиста победа в четвъртфиналната си плейофна серия срещу осмия от редовния сезон и продължават напред.

Момичетата на старши-треньора Иван Петков надиграха днес като гости ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:0 (27:25, 25:14, 25:19) гейма след 70 минути игра в зала Младост и спечелиха серията с 2:0 победи.

Както и в първия мач преди три дни в Пловдив, обаче, и този път първият гейм се оказа доста труден за тима на Марица. Младата гвардия от Града под тепетата беше догонваща в резултата почти през целия гейм, а считаните за аутсайдер домакини дори стигнаха до геймбол при 25:24. Все пак, не без помощта на влезлите от ъгъла по-опитни състезателки, гостенките не допуснаха изненада и взеха частта с 27:25.

Юлия Богмацер, Виктория Григорова и Таня Събкова останаха на терена като титулярки за втория гейм. Психологическият момент също не бе на страната на шуменки и те сякаш сведоха глави. Трудно се справяха със сервисите на Мария Данчева и с набезите на Вангелия Рачковска в нападение и крайният резултат вече бе логичен - 25:14 за Марица.

В третата част малко се поразвали посрещането на пловдивчанки, но това доведе само до малко повече точки за ЙЕБ в края на гейма - 25:19 и 3:0 гейма за Марица.

Топреализатор на срещата стана диагоналът Силвана Чаушева с 15 точки за Марица. Центърът Мария Данчева добави 13 точки, Вангелия Рачковска - 11, а Таня Събкова - 10.

Най-резултатна за Шумен този път бе Стефани Стефанова, която също се отчете с 10 точки.

Съперник на Марица в полуфиналите ще бъде ЦСКА (София). Червените победиха съгражданките си от Славия за втори път в четвъртфиналната серия между двата тима, този път като гости с 3:0 (25:17, 28:26, 25:21), и се класираха напред.

Мачовете от полуфиналните плейофи са предвидени за 8, 11 и 14 април, като Марица ще има домакинско предимство, ако се стигне до трети двубой.