Марица с летящ старт в плейофите след 3:0 срещу Шумен

20:10 / 09.03.2016
1962
Марица (Пловдив) влезе в плейофите на Национална волейболна лига Демакс+ с очаквания летящ старт. След малко буксуване в началото на мача, шампионките надиграха гостуващия ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:0 (25:22, 25:11, 25:7) гейма след 61 минути игра в зала Пловдивски университет и поведоха с 1:0 победи в тази четвъртфинална серия.

Старши-треньорът Иван Петков заложи на по-младата смяна в стартовия си състав. Те обаче като че ли малко бяха подценили противника и това можеше да им изиграе лоша шега.

Първият гейм бе неочаквано равностоен, но след 8 точки от Симона Николова и блокаут на Милена Димова в последното разиграване Марица все пак затвори частта в своя полза - 25:22.

ЙЕБ дори поведе с 3:0 и 6:3 в началото на втория гейм, но след серия от 8 поредни точки при сервиси на Мони Николова пловдивчанки обърнаха за 11:6. Те драстично намалиха непредизвиканите грешки, разигра се и Силвия Андреева и надмощието на домакините вече беше пълно. С ас именно на Сиси Андреева бе фиксирано категоричното 25:11.

В третата част интригата вече беше нулева. Играта на маричанки беше почти безгрешна. Нападението бе много ефективно, а многото точки от сервис и блокада доведоха до разгромен резултат - 25:7, оформен с атака през центъра на Мария Данчева.

Симона Николова стана топреализатор на срещата с 14 точки за Марица. Силвия Андреева добави 12 точки, Мария Данчева - 11, а Вангелия Рачковска - 10. С 10 точки завърши най-резултатната в състава на Шумен - капитанката Росица Кирилова.

Вторият мач от четвъртфиналната плейофна серия, която се играе до две победи от максимум три срещи, е тази събота, 12 март, от 15:30 б.в. в шуменската зала Младост.

Изигра се и първият мач от серията, която ще определи евентуалния съперник на Марица в полуфиналните плейофи. ЦСКА (София) надигра в своята зала Славия (София) с 3:1 (25:15, 25:27, 25:23, 25:17) и поведе с 1:0 победи.

В другия поток към финала, Левски (София) победи гостуващия Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:15, 25:17), а Казанлък Волей (Казанлък) преодоля у дома Бургас 2007 (Бургас) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:16).