Локо и Левски не се победиха в завързано дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:51 / 05.03.2016Коментари (16)10393
Ванчо Траянов открива резултата
Локомотив Пловдив и Левски не можаха да излъчат победител в дербито помежду си в "А" група. Двата тима приключиха наравно 1:1 насред "Лаута".

Ванчо Траянов преди почивката даде преднина на "смърфовете", но малко след подновяването на играта Венцислав Христов възстанови равенството, а този резултат се запази до края и победител не бе излъчен.

Тази битка започна перфектно за "черно-белите". Те се хвърлиха в атака от самото начало и логично откриха резултата в 17-ата минута чрез Ванчо Траянов. Македонският халф бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с мощен изстрел разстреля Боян Йоргачевич.

В 31-ата минута Стефан Велев пропусна да удвои. Бившият футболист на "сините" бе оставен сам близо до вратата на гостите, но стреля над вратата.

Три минути преди края на първата част Мартин Камбуров можеше да реши всичко. Капитанът на "черно-белите" бе изпуснат от Серджан Лукин и останал очи в очи с Йоргачевич не успя да го преодолее.

Изненадващо Левски възстанови статувкото десет минути след подновяването на играта. Мигел Бедоя центрира в наказателното поле, Краев отклони към Венци Христов, който сам срещу Ел Харуби не сбърка.

Този гол доведе импулс в играта на "сините" и само три по-късно Христов можеше да се превърне в герой за своя тим, но от няколко метра пропусна да се разпише.

В 86-ата минута Локомотив имаха страхотен шанс да вземат успеха, но Камбуров стреля право в ръцете на сръбския страж.

В края Адениджи имаше шанс да донесе трите точки за Левски, но вместо да стреля, опита пас към Христов и бранителите в "черно-бяло" изчистиха.

Локомотив остава на 7-мо място със 17 точки. Левски също запазва 2-ата си позиция с 36 пункта, но с мач повече от преследвачите Славия и Берое.