Локо (Пд) взе железничарското дерби след драма и дъжд от голове
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:02 / 03.10.2008Коментари (0)7428
Локо (Пд) спечели с драматичното 3:2 железничарското дерби. „Смърфовете" изиграха изключително силен мач и зарадваха своите привърженици. Невероятен дебют пред домакинска публика направи нападателят Павле Делибашич. Сърбинът реализира две красиви попадения преди почивката и загатна за решаване на кризата с голмайстори в Локо. Дежурното си попадение пък реализира и Димитър Илиев, с което донесе победата на своите. Гостите от София бяха близо до обрат, когато след почивката стигнаха до 2:2, след отпускане в редиците на „черно-белите". След изравняването обаче възпитаниците на Аян Садъков вдигнаха отново оборотите, отбелязаха трето попадение и организираха редица опасности пред вратата на столичните "железничари"

Още с първия съдийски сигнал на скандалния рефер Христо Ристосков домакините упражниха натиск и заредиха положения пред вратата на гостите. Даксон изпробва няколко опасни удара, но не сполучи. Новата двойка в нападението на Локо Илиев - Делибашич организира хубава комбинация, при която Илиев изскочи сам срещу вратаря на домакините, но не успя да реализира. Делибашич пък нацели страничната греда, след удар с глава.

Така се стигна до 31-та минута, когато „смърфовете" изпълниха хитро фаул, топката бе пусната към Делибашич и той с хубав удар откри головата си сметка в Локомотив. Само три минути по-късно сърбинът реализира ново попадение. След центриране той много елегантно спря топката с десния крак, прехвърли защитник на гостите и с воле с левия препарира стражът на столичани за втори път.

След почивката „черно-белите" излязоха разконцентрирани и бързо допуснаха изравняване. Първо Владимир Джилас намали резултата, а след това комбинация между бившите играчи на Локо (Пд) Златински и Балдовалиев завърши с попадение на последния.

Домакините отново се вдигнаха на щурм в търсене на победата. Смяната в отбора на Локо Искрен Писаров сложи топката на главата на Димитър Илиев и той от няколко метра направи Бонджулич безпомощен за трети път.

До края изгодни положения за гол пропиляха Анатоли Тодоров и Милутинович. В края на двубоя Георги Марков нокаутира с лакът Димитър Илиев, но не последва реакция от скандалния рефер Ристосков.