Марица падна от Родопа, "кършиаклии" подават жалба срещу съдийството
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:30 / 28.09.2008Коментари (0)2000
Марица загуби от Родопа Смолян с 0:1 и продължава да е без точка и отбелязан гол на дъното на класирането на Източната "Б" футболна група. Въпреки загубата, момчетата на Манол Георгиев показаха добра игра и имаха доста възможности да победят. Единственото попадение дойде след доста съмнителна дузпа, когато бившия маричанин Емил Стоев - Бадема се сблъска в наказателното поле с вратаря Теодор Скорчев и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Десислав Русев, който бе точен, откривайки резултата в 57-ата минута. Само няколко по-късно реферът Стоян Денев окончателно реши срещата, когато изгони с втори жълт картон защитникът Иван Димов за реплика. Преди това Димов бе предупреден официално за грубо влизане през първото полувреме. В края на мача друг бивш маричанин, който играе в Родопа - Атанас Любенов също получи втори жълт картон.

След срещата стана ясно, че ръководството на Марица ще подаде жалба срещу съдийството. Претенциите на "жълто-сините" са за дузпата, червения картон на Димов и разминаване между главния рефер и единият от асистентите. При дузпата, отсъдена в полза на Родопа Стоян Денев се е консултирал с единия от страничните съдии, който му е казал, че според него дузпа няма. Денев въпреки това е отсъдил дузпата. По-късно обаче се е съгласил с мнението на същия рефер, който му е сигнализирал за обаждане от Иван Димов, заради което защитникът бе изгонен.