Академик регистрира тежка загуба от шампиона
Шампионът Лукойл Академик записа втора победа от началото на сезон 2015/2016 в НБЛ и първа в собствена зала. В мач от втори кръг Лукойл се наложи категорично като домакин над Академик Бултекс със 101:56. В следващия кръг на 24-ти октомври, пловдивчани посрещат у дома Черноморец.
Баскетболистите на Тони Дечев убиха интригата още през първото полувреме, когато се откъснаха напред в резултата с комфортна преднина.
Чад Тимбърлейк вкара 19 точки за победата, Николай Грозев и Филип Барович останаха с по 14, докато Павлин Иванов реализира 12 точки.
Бошко Йовович бе най-резултатен за пловдивчани с 15 точки.