Лъвиците на Иван Петков се класираха за втората фаза на световното първенство
Националният отбор по волейбол на България за девойки (до 20 години) си осигури участие във втората фаза на световното първенство в Пуерто Рико.
Това стана, след като избраничките на селекционера Иван Петков постигнаха втора победа в група "А" на шампионата.
Във втория си мач от състезанието българките победиха тима на Куба с 3:1 гейма (25:19, 24:26, 25:19, 25:16).
За България най-резултатна бе Мирослава Паскова с 18 точки. Капитанът на тима Гергана Димитрова приключи със 17 точки.
За Куба Китания Медина Торес реализира 15 точки.
В последния си мач в групата, тази вечер, България играе с Русия.
Двата тима са с по два успеха, като излизат в пряк сблъсък за първото място в групата.
"Срещу Куба бяхме по-уверени в представянето си в сравнение с мача срещу Пуерто Рико. И двата отбора играха много агресивно в днешния мач. Но може би ние бяхме с една идея по-агресивни и това отвори пътя към победата за нас. Класирахме се в първите 8 отбора, което бе и първата ни цел на този шампионат", заяви след победата на националния отбор на България по волейбол (до 20 години) над Куба с 3:1 гейма селекционерът на тима Иван Петков пред сайта на Българската федерация по волейбол.