Гришо продължава с амбиция на "Уимбълдън"
Григор Димитров се класира за трети кръг на "Уимбълдън". Поставеният под №11 полуфиналист от 2014 г. срази Стив Джонсън (САЩ) със 7:6 (8), 6:2, 7:6 (2) и продължава напред без загубен сет.
Следващият съперник на 24-годишния хасковлия ще бъде №21 в схемата Ришар Гаске (Фр), който елиминира Кени де Схепер (Фр) с 6:0, 6:3, 6:3.
Българинът все още няма победа срещу французина на професионалия корт, като последната от общо 4 срещи помежду им бе през 2013 г.