България се разправи с Куба в три гейма!

09:08 / 28.06.2015
1410
Българският национален отбор по волейбол победи категорично Куба с 3:0 (25:23, 25:16, 26:24) в среща от Група С на втора дивизия в Световната лига.

Двубоят се игра пред около 4300 зрители в обновената зала "Конгресна", а легендарната варненска публика създаде страхотна атмосфера и не спираше да подкрепя избраниците на Пламен Константинов. Нашите момчета контролираха развитието на срещата през по-голямата част от времето.

Единствено в третия гейм "лъвовете" изостанаха с 4 точки на първото техническо прекъсване (4:8). В минутите до края "трикольорите" подобриха изпълнението си на сервис и поведоха с 2 точки при втората пауза (16:14). Гостите отново стабилизираха представянето си и успяха да се откъснат при резултат 19:21, но домакините взеха нещата в свои ръце и затвориха мача с чисто 3:0 след 26:24 в този гейм.

Страхотен двубой за представителния ни тим изигра централният блокировач Теодор Тодоров, който реализира 11 точки, от които 5 блокади. Капитанът Владимир Николов, за който сблъсъкът с кубинците бе първи от близо месец, завърши с 13 точки, а Тодор Скримов добави 12. За Куба най-резултатен бе капитанът Роландо Сепеда, който отбеляза 7 точки.

Следващият мач между двата отбора е в неделя от 20:45 ч. в зала "Конгресна" във Варна.