Младшата на Марица започва финалите в София срещу Славия

10:43 / 22.06.2015
1288
Всеки момент трябва да започне участието на Марица (Пловдив) във финалите на Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст, което стартира днес в зала Христо Ботев в София.

Съставът на двете групи и програмата на груповата фаза станаха ясни по време на техническата конференция снощи. Момичетата на Георги Илиев попаднаха в Група А с домакина Левски (София), още един местен отбор - Славия, и тима на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен). В първия си мач днес от 11:00 б.в. пловдивчанки ще премерят сили със Славия.

Осемте финалиста са разделени в две групи по четири, в които се играе всеки срещу всеки. В Група Б са Звезди 94 (София), Казанлък Волей (Казанлък), Хебър (Пазарджик) и ЦСКА (София). Първите два отбора от класирането във всяка от двете групи оформят полуфиналите на кръст. Заелите трета позиция играят помежду си за петото място, а четвъртите в двете групи спорят за седмото място в крайното класиране.