Спортните новини: Днес (7) | Вчера (26)
Голова фиеста на Коматево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:27 / 09.05.2015Коментари (1)6184
©
Юношите на Ботев постигнаха две победи в съботния ден. "Канарчетата" разгромиха с 9:0 Марица при набор 2000, а при набор 2001 "жълто-черните" записаха успех с 9:2 над Асеновец. И двете срещи се играха под жаркото слънце на базата на пловдивчани в "Коматево".

Първата среща бе при набор 2000 и се игра на естествения терен. Освен реализираните попадения, "канарчетата" изтърваха и една дузина голови положения и пропуснаха да запишат още по-убедителна победа. Ботевистите стартираха великолепно мача и още до 10-ата минута имаха аванс от три гола. В 5-ата минута Желязко Калинов отправи изключително прецизен удар от границата на наказателното поле, а кълбото влетя в мрежата на гостите - 1:0. В 9-ата минута "канарчетата" изпълниха чрез Никола Попов заучено свободен удар, а в пенала на маричани над всички се извиси капитанът Димитър Димитров и той с глава прати за втори път топката във вратата на Марица. След нови 60 секунди Васил Стоянов проби по лявото крило и центрира, стражът не се намеси добре и постави топката на крака на Калинов, който от близка дистанция направи 3:0.

В 19-ата минута "жълто-черните" изпълниха ъглов удар, получи се кратко разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Димитър Димитров. Халфът овладя топката на 10 метра от вратата на Марица и с красив удар в горния ляв ъгъл реализира втория си гол в срещата за 4:0. До края на първата част "канарчетата" успяха да вкарат още един гол. Той падна в 25-ата минута, когато Радостин Коев центрира към Васил Стоянов, а нападателят от движение също се разписа - 5:0.

След почивката картината на терена по никакъв начин не се промени, а ситуациите пред вратата на Марица летяха една след друга. В 48-ата минута Васил Стоянов бе изведен очи в очи със стража на гостите и с красив удар го преодоля за 6:0. В 51-ата минута капитанът на "канарчетата" Димитър Димитров оформи своя хеттрик. "Жълто-черните" центрираха от ъглов удар, вратарят изпусна кълбото и то се озова в Димитров, за когото бе детска игра да прати топката във вратата на "сините". Последните две попадения бяха реализирани от появилия се като смяна Арим Расим, като халфът се разписа в 60-ата и 68-ата минути.

Във втория двубой за деня шампионите от набор 2001 се справиха без проблем със съпротивата на Асеновец, а мачът може да бъде определен като голов спектакъл на Крис Добрев. "Канарчетата" контролираха топката през почти цялото игрово време, а гостите разчитаха на контраатаки. В първите 20 минути попаденията липсваха, а момчетата на Стефан Стоянов се отчетоха с няколко пропуска. Между 21 и 30 минута паднаха пет попадения - четири във вратата на Асеновец и едно във вратата на Ботев. Иван Василев откри резултата в 21-ата минута, но само 2 по-късно гостите изравниха. Последва голово шоу от страна на Кристиан Добрев, който се разписа последователно на три пъти - в 24, 26 и 30 минута. До края на първата част се разписа и Благовест Данчев, като двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 5:1.

В самото начало на второто полувреме гостите върнаха едно попадение. В 50-ата минута Кристиан Добрев вкара четвъртия си гол в мача за 6:2, а 10 минути по-късно Димитър Пасков също записа името си сред голмайсторите. Последните два гола отново бяха дело на Кристиан Добрев, с което головете му в срещата набъбнаха до шест. Нападателят се разписа в 67-ата минута за 8:2, а в заключителните секунди на срещата фиксира и крайното 9:2.