Ботев стартира вихрено първенството при набор 99

15:50 / 06.09.2014
4120
Юношите на Ботев от набор 99 стартираха по отличен начин първенството за Юноши младша възраст 98/99. В мач от първия кръг "канарчетата" разгромиха със 7:0 Кричим.

"Жълто-черните" бяха абсолютни господари на изкуствения терен на базата в "Коматево" и изцяло контролираха играха. През първата част, воденият от Петър Пенчев в отсъствието на Румен Байрев тим, отбеляза 4 попадения, а след почивката пловдивчани добавиха още 3.

Резултатът бе открит от Тони Класанов, след което новото попълнение от Сандански - Милен Златков вкара два бързи гола, за да направи аванса на "канарчетата" класически. До края на полувремето се разписа още Мартин Татаров. След почивката Татаров реализа второто си попадение в срещата, а останалите две попадения бяха вкарани от Петър Главчев и Пламен Упинов.

Съставът на Ботев: Симеон Симеонов (50` Евгени Бакларов), Валентин Стоичков (41` Йордан Захариев), Васил Василев, Рангел Костурски, Юсуф Тарал, Георги Стайков, Божидар Софков (50` Петър Главчев), Здравко Жилов (50` Милен Танчев), Милен Златков (50` Здравко Кехайов), Тони Класанов (41` Пламен Упинов), Мартин Татаров