Ботев започна с победа в Швеция

Коментари (2)
10:24 / 15.07.2014
1910
Ботев стартира с победа участието си в най-големия детски футболен турнир в света - Gothia Cup! В среща от първия кръг на груповата фаза родените през 2001 година "канарчета" победиха с 1:0 португалския АЦД Граниа.

"Жълто-черните" бяха далеч по-добрия отбор на терена в шведския град Гьотеборг, но направиха куп пропуски пред противниковата врата. Още в 5-ата минута пловдивчани вкараха, но главният съдия отмени гола. Единственото попадение в срещата реализира Димитър Тонев в началото на втората част.

В другия мач от групата шведския Холмалундс разгроми със 7:0 сънародниците си от Тиринге. В днешния ден българите излизат срещу Тиринге, като при победа си гарантират класиране напред.

Припомняме, че първите два тима от групата продължават в следващата фаза. Двубоят Ботев - Тиринге е от 10:00ч. българско време.

Стартовият състав на Ботев срещу Граниа: Марио Усков, Атанас Янков, Веселин Фърцов, Габриел Земярски, Петър Дашев, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Мартин Петков, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев