Ботев излезе с резерви на "Герена" и падна с 0:2

Коментари (393)
18:07 / 22.03.2014
29521
Ботев загуби гостуването си на Левски с 0:2 в мач от 28-ия кръг на "А" група. "Канарчетата" излязоха с резервите на "Герена", след като преди няколко дни хвърлиха доста сили и отстраниха "сините" за Купата на България.

Даниел Димов изведе домакините напред в 11-ата минута. Защитникът бе изпуснат от бранителите на "жълто-черните" след корнер и от близо вкара за 1:0.

След светкавична контраатака Димитър Макриев удвои няколко минути по-късно. Владимир Гаджев бе изведен отлично от Станислав Ангелов, след което подаде на синята седмица на празна врата и той направи 2:0.

В края на първата част Бенга можеше за върне едно попадение, но ударът му с глава бе спасен с върха на пръстите от Блажевич.

През втората част Станимир Стоилов замени изключително слабия в този мач Везалов, като на негово място пусна Спрокел. Малко след това в игра се появиха Доре и Хамза, но и те не можаха да помогнат на "жълто-черните" до отбелязването на почетно попадение в тази среща.

В края на срещата Левски остана с 10 души след втори жълт картон на Борислав Цонев.

Въпреки загубата Ботев запазва 4-то място с актив от 49 точки. Левски се изкачи на 5-та позиция с 47 пункта.

Левски - Ботев 2:0