Спартак нанесе първо поражение на Асеновец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:41 / 21.10.2013Коментари (0)1495
Спартак продължава серията си от добри игри в първенството на Югоизточната "В" група, като дори няма допуснат гол на стадион "Тодор Диев". "Гладиаторите" победиха Асеновец с 2:0 в мач от 11-ия кръг и нанесоха първо поражение на отбора от Асеновград. Мачът ще се запомни с изгонването на двама играчи на гостите.

Още в 3-тата минута играч на Спартак се откъсна сам срещу вратаря на Асеновец и бе спънат, но изненадващо, вместо да бъде изгонен гостуващия играч (като последен в защитата) картон не бе показан, а съдията свири само нарушение.

В 20-ата минута на срещата падна и първият гол за Спартак от дузпа. Тя дойде след нарушение срещу Юруков и точен от бялата точка бе Ирфан Юсеинов-Арфата.

В края на първото полувреме Байрев се откъсна сам срещу вратаря на гостите, но пропусна да покачи за спартаклии. Така завърши и първата част, в която Асеновец имаше само един удар.

Второто полувреме започна по-активно за асеновградчани, но в 46-ата минута при едно 100-процентово положение Ем.Иванов от Спартак пропусна да вкара.

В 60-ата минута Асеновец остана с човек по-малко след като червен картон получи Караматев.

След картона играта бе равностойна. Дойде обаче и 80-ата минута, когато втори играч на Асеновец бе изгонен. След вече един картон в своя актив, гостуващият играч ритна без топка Кордов и съдията показа картона в жълто, който автоматично премина в червен.

От 80-ата минута до края Спартак бе господарят на терена и пропусна редица положения, като дори бе отменен гол на Ст.Димитров.

В 86-ата минута 2:0 направи Юсеинов с втория си гол в срещата.

В следващия кръг Спартак гостува на Розова долина.

Спартак с култова публикация: И от Хасково се видя, че засада нямаше!
Спартак с важен успех! Преследвачите също бият, интригата ще е до самия край
Данаил Бачков: Целта е да победим Спартак, без значение колко е важен мачът за тях