Ботев загря със 7:1 за Щутгарт, Домо с дебютен гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:52 / 28.07.2013Коментари (51)12512
Ботев загря за първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа срещу Щутгарт, с разгромна победа от 7:1 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от втория кръг на "А" група.

Изключителна наслада за окото предоставиха възпитаниците на Станимир Стоилов за зрителите заели местата си на стадион "Христо Ботев", както и тези пред телевизионния екран.

Валери Домовчийски записа дебютно попадение за Ботев. Нападателят се разписа с глава в 13-ата минута, възползвайки се от неразчетено излизане на вратаря на невропкочани Абди Абдиков

Намиращия се в страхотна форма от началото на сезона Тодор Неделев не пропусна и отбора на Пирин. Любимецът на бултрасите покачи на 2:0 след пас на Мариян Огнянов отдясно. Това бе 6 гол за юношата на "канарчетата" от началото на сезона

В края на първата част името си сред голмайсторите записа и Мариян Огнянов. Полузащитникът се разписа с технично обиграване за 3:0.

Играчите в "жълто-черно" не се замислиха и за пожалване от страна на своя противник, и през втората част вкараха нови четири гола във вратата на Пирин.

Резервата Анисе покачи на 4:0 в 50-ата минута. Бившият играч на ЦСКА се разписа с плонж, засичайки центриране от корнер на Борис Галчев

В 72-ата Ромарио направи резултата 5:0. Крилото на "жълто-черните" с много краси удар от границата на наказателното поле не остави шанс на изява на Абдиков. Това бе първи гол за него в "А" група.

Три по-късно Луис Педро също се разписа за Ботев. Нападателят засече с глава центриране на Ромарио отляво.

В 78-ата минута Валери Домовчийски вкара втори гол. Този път нападателя се разписа в собствената си врата за 6:1.

Крайното 7:1 фиксира Ромарио в края на мача. Нападателят се разписа за втори път във вратата на Пирин ГД, като от 10 метра стреля между куп играчи и топката влезе във вратата на невропкочани.

Дебют с "жълто-черната" фланелка направиха две от новите попълнение на пловдивчани Елведин Джинич и Георги Сърмов.

Ботев - Пирин ГД 7:1
1:0 Домовчийски 13
2:0 Неделев 30
3:0 Огнянов 43