Марица триумфира с титлата за девойки младша!

Коментари (1)
20:31 / 10.07.2013
2631
Марица (Пловдив) е шампион на България по волейбол за девойки младша възраст за 2013 година! В днешния финал на Държавното първенство в претъпканата до краен предел зала Лаута в Пловдив момичетата на Георги Илиев и Иван Радичев се наложиха над ЦСКА (София) с 3:2 (25:27, 25:23, 25:13, 20:25, 15:12).

Първият гейм бе изключително драматичен. След 14:14 два поредни аса на Гергана Димитрова дадоха предимство на ЦСКА. Червените доведоха резултата до 23:19, но домакините отговориха с 5 поредни точки при сервиси на Тереза Иванова и първи стигнаха до геймбол. Софиянки обаче показаха повече хладнокръвие в последвалите разигравания и с успешна блокада на Димитрова те затвориха гейма при 27:25 в своя полза. След няколко промени във водачеството във втората част ЦСКА поведе с 13:9, но серия от 7 безответни точки за Марица при сервиси на Денислава Вълкова отново обърнаха резултата. Гостенките побързаха да изравнят и геймът се завърза. При 23:22 за Червените, пловдивчанки изравниха и отново Вълкова застана на сервис. Марица спечели следващото разиграване и стигна до геймбол. Последва успешна контра на Йоанна Атанасова и 25:23 за Жълтите. Домакините поведоха с 5:0 в третата част и наложиха тотално надмощие на терена. Те продължиха да трупат преднина, а Дени Вълкова с блокада оформи крайното 25:13. Драмата се завърна на терена в четвъртия гейм. След дълги серии от точки и няколко обрата в резултата при големи амплитуди се стигна до 18:18. В заключителните моменти от гейма ЦСКА показа по-висока концентрация и по-добра игра преди да се стигне до аса, с който Червените спечелиха с 25:20. Тайбрекът не остана по-назад по драматичност. Двата отбора продължиха лютата битка до последно, но накрая нервите на маричанки се оказаха по-здрави и след 15:12 хвърлиха публиката в екстаз, а сълзите от радост рукнаха по бузите им.

Звезди 94 (София) се нареди на третото място в крайното класиране и спечели бронзовите медали. В също така силно драматичния и оспорван малък финал по-рано днес столичанки надвиха Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2 (17:25, 25:21, 19:25, 25:18, 15:12).